Moje cesta

Ačkoliv mám vystudované technické lyceum, tak jako spousta z nás nakonec dělám úplně něco odlišného. 

Coby vesničan jsem vyrůstal v okolí kopců a luk v nádherném prostředí Vizovických vrchů. Není tu žádná rovina a o to větší výzva k vytvoření nějakého záhonu na naší zahradě bez jakýchkoliv praktických zkušeností, ovšem teoretických ano ze spousty přečteného materiálu na webu či z knížek. Tak vznikl můj první vyvýšený záhon, který ještě momentálně stojí (alespoň jeden z nich). 

Po vystudování střední školy jsem chtěl zkusit vysokou školu. Tam jsem však zjistil, že mě to táhne více k přírodě, její ochraně a k věcem, které mají smysl dělat. Chtěl jsem tvořit něco, co bude mít nějakou přidanou hodnotu krom hodnoty věci samotné.

V roce 2019 (po dvou letech strávených za PC coby technik) jsem nastoupil do firmy pěstující biozeleninu. Člověk ihned zjistí, jak náročná práce to je. Kluci slibovali, že za rok člověk zmokne 2-4 krát, jenže ten rok byl deštivý, takže jsme se v tom roce blátili minimálně 20 dní. Pobral jsem spoustu praktických zkušeností a nadále se věnoval také knihám o pěstování a všem, co toto odvětví obsahuje, ochranou životního prostředí nevyjímaje. 

Pod dvou letech strávených na poli a ve skleníkách jsem se tedy rozhodnul, že toto je to, co má pro mě smysl dělat a rozhodl se tak začít od nuly. Jenže kde na Valašsku sehnat kus dobré půdy? Nakonec se poštěstilo a můžu Vám již tedy nabízet svou dostupnou, kvalitní a zdravou zeleninu.